TR
EKİM 2013

KONUT ALMANIN TAM ZAMANI

POSTA / 12.10.2013

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, konut edinmek isteyenlerin, önceden beğendikleri markalı konut üreticilerini dikkatlice takip etmeleri ve sahip olmak istedikleri konuta henüz tanıtım aşamasındayken talip olmalarının daha kazançlı bir yöntem olduğunu söyledi.

Konut almak isteyenlere önerilerde bulunan Ziya Yılmaz, "Konut geliştiricilerin yeni proje lansmanlarını Mart-Nisan ve Eylül-Ekim aylarında yapıyorlar. Yıllık satışların yüzde 40'ı bu dönemlerde gerçekleşiyor. Projeler İlk kez satışa çıktığında, tanıtım fiyatlarının yanında cazip ödeme koşulları sunuluyor.

İnşaat süreci dahilinde, kimi zaman 24 ay, kimi zaman da 36 ayın sonunda fiyatlar elbette değişiyor. Projeler prim yapıyor, çeşitli ekonomik etkenler devreye giriyor ve rakamlar yükseğe taşınıyor. Dolayısıyla konut edinmek isteyenlerin, önceden beğendikleri markalı konut üreticilerini dikkatlice takip etmeleri ve sahip olmak istedikleri konuta henüz tanıtım aşamasındayken talip olmaları daha kazançlı bir yöntem" diye konuştu.

Lansman Süreci Fırsatı

Konut fiyatlarının, ekonomik koşullar paralelinde pek çok değişkene bağlı olarak belirlendiğinin altını çizen Ziya Yılmaz, "Örneğin, inşaat malzemelerine gelen zamlar yüzünden maliyetlerde belli bir artış yaşıyoruz. Demire ve çimentoya yapılan zamları ya da arsa fiyatlarındaki yükselişleri sineye çekip alıcıya yansıtmamaya çalışıyoruz. Zaman zaman kendi içimizde çözümler geliştirerek alımı teşvik eden uygulamalara yöneliyoruz.

Başka bir deyişle kendi kredilendirme sistemimizle, kendi öz kaynaklarımızı devreye sokuyoruz. Yeni projelerimizi piyasaya sunarken mümkün olan en uygun rakamlarla lanse etmeye çaba gösteriyoruz. Lansman süreci bu anlamda bir fırsat gibi görülebilir. İlerleyen süreçte talebin yoğunlaşmasıyla fiyatların yükselmesi kaçınılmazdır" değerlendirmesini yaptı.

Yarını Satın Alın

Bütün tüketicilere bugünü değil yarını satın almalarını ve geleceğe yönelik projelerde konut sahibi olmalarını tavsiye ettiğini dile getiren Yılmaz sözlerine şöyle devam etti, "Çünkü bugünü satın alıyorsanız, 5 yıl sonra o projelerin modası geçmiş oluyor. 5 yıl sonra öyle kuleler, öyle binalar yapılıyor ki, siz artık orada oturmaktan rahatsız olmaya, ezilmeye başlıyorsunuz. Eğer ezilmek istemiyorsanız, farklı, butik, geleceğe dönük projelerde yer alın. Uzun vadede hem kar edebilir hem de orada otururken gurur duyabilirsiniz."

  • BASINDA BİZ
  • 12.10.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı