TR
NİSAN 2013

FİTNESS CİTY MARKASINI ZİNCİR YAPACAK

POSTA / 09.04.2013

Vazo Kule'de de Olacak

Hititler dönemine ait İnandık Vazosu'ndan etkilenerek son projesinin tanıtımını yapan Ziya Yılmaz, yeni projede de sağlık merkezi inşa edeceklerini aktardı. Maltepe'de yapılan projede 400 ünitenin 300 tanesi otel gibi işletilirken, diğerleri ise home-ofis olarak kullanılabilecek. Maltepe Dragos'ta yükselen Vazo Kule’nin Hitit medeniyetinin 3 bin yıllık eşsiz mirasını günümüze getirdiğini vurgulayan Yılmaz, Hitit sanatının en önemli objelerinden olan İnandık Vazosu'nun. anıtsal mimari anlayışıyla modernize edilerek Vazo Kule de yeniden hayat bulduğunu belirtti.

Fitness City Markasını Zincir Yapacak

Projelerindeki sağlık ve spor merkezlerini yaygınlaştırarak zincir marka haline getirmeyi hedefleyen DAP Yapı, şu anda 3 merkezle hizmet verecek. Şirket zinciri 40 halka ile birleştirecek.

Birbirinden ilginç projelere imza atan DAP Yapı, spor ve sağlıklı yaşam merkezlerine de el attı. Şirket olarak insanlara sağlıklı konut ve işyeri üretmeyi görev addettiklerini belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkam Ziya Yılmaz, sporun, insan sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini düşünerek sağlıklı yaşam alanları oluşturmak istediklerini ve bu yılın sonunda 3 merkezle hizmet vereceklerini söyledi. İlk merkez ise Dragos Royal Towers'ta açıldı. Yılmaz, Dragos Fitness City'de Türkiye'nin ilk sağlık mutfağı 'Fitfoods'u da kurduklarını aktardı.

40 Ayrı Merkez Kuracak

Hedeflerinin Türkiye genelinde 40 Fitness City kurmak olduğunu belirten Ziya Yılmaz, "Yalan zamanda teslim edilecek projelerimizden ikisine daha bu merkezleri kuracağız. Türkiye genelinde ise merkez sayısını önümüzdeki 5 yıl içinde 40'a çıkaracağız" diye konuştu.

Otel Konsepti Gibi İşletilecek

Rotana'yla güçlerini birleştiren DAP Yapı, 300 rezidansı otel konseptiyle işletecek. Otel işletim sisteminde kiraya verilerek ekstra kazanç sunulan projenin, 8 ila 12 yılda kendini amorti etmesi bekleniyor.

150 Milyon Liralık Yatırım

Modern çizgilerin yanı sıra, Hitit dönemine ait, kabartma ve fresklerin kullanıldığı Vazo Kule'nin yatıran değeri 150 milyon lira olarak verildi. 3 kuleden oluşan projede bir kulenin satışa çıktığını belirten Ziya Yılmaz, bu etaptaki konutların yüzde 56'sının satıldığını, metrekare fiyatlarının 3 bin 970 ile 6 bin lira arasında değiştiğini söyledi.

  • BASINDA BİZ
  • 09.04.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı