TR
OCAK 2014

DAP YAPI'NIN STOKLARI TÜKENDİ

POSTA / 14.01.2014

Konut ve ofis projelerini söz verdiği tarihten önce tamamlayan DAP Yapı, 2014'ü neredeyse stoksuz kapatıyor. Çoğu geçtiğimiz yıl başlayan inşaatların bitme aşamasına geldiğini gören alıcı ve yatırımcılar, katlayan kazancın keyfini çıkarıyor. Kartal Maltepe'de hayata geçecek olan Royal Center, Dalga, Burgu, Tango ve Vazo Kule birbirinden ilginç tasarımlarıyla bölgenin çehresini değiştirdi. Kentsel dönüşüm kapsamında yıldızı parlayan bölge, özellikle sahil şeridindeki düzenlemelerin de etkisiyle yatırımcıyı kendisine çekiyor. Raylı sistemin gelmesiyle kolay ulaşım avantajını elde eden ilçe, Adalar manzarasıyla kusursuz bir lokasyon sergiliyor.

 

Dünya ölçeğinde projelerin üretildiği Kartal-Maltepe bölgesi, Marinası, Adliye Sarayı, hizmet ve kültür alanlarının yanında nitelikli konut siteleri ile insanların yaşamakve çalışmak için can atacağı bir cazibe merkezine dönüşüyor. Kartal Adliyesi'nin Yüksek istinaf Mahkemesi yeniden yaşama geçiyor, istanbul Şehir Üniversitesi kuruluyor. istanbul'un giriş bölgesi olması nedeniyle yakın çevresiyle birlikte giderek gelişen bölgede edinilen gayrimenkullerin değerlenerek, önümüzdeki 7-8 yıl içerisinde katlanarak artacağı öngörülüyor.

 

Kartal'da, Ağaoğlu ile birlikte yeni bir projeye başlayacak olan DAP Yapı, içinde okul, alışveriş merkezi, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı unsurun yer aldığı, önünde marina bulunan, içinden hızlı tren geçen karma proje için gün sayıyor. Türkiye'nin en çok katılım alan ihalesiyle, 1 milyar 335 milyon TL'ye Emlak Konut GYO'dan satın alınan arsanın 500 metrelik sahili dikkat çekiyor. 41 firmanın (18 konsorsiyum oluşturarak) yarıştığı ihale dolayısıyla'yüzyılın projesi'nitelendirmesi yapılıyor.

 

Ofis Projelerinin Satışı Yüzde 90 Oranında Tamamlandı

DAP Yapı'nın, İstanbul genelinde Merkezi iş Alanı (MİA) bölgelerinde yer alan Çağlayan Kağıthane'deki ofis projeleri de rekor sürelerde alıcısıyla buluştu. Özellikle Z Ofis'in bir kampanya döneminde satışının tamamlandığını ifade eden DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Bumerang ve İ Ofis'in de yüzde 90 oranında doluluğa ulaştığı söyledi.

 

Yılmaz, "Alıcı ve yatırımcı eğer sektörü takip ediyor ve satın almayı düşündüğü projeyi üreten şirketin önceki projelerini vaktinde teslim ettiğini görüyorsa, inşaat aşamasında talip olmaktan çekinmiyor. Biz de DAP Yapı olarak bu güveni asla boşa çıkarmıyor, projelerimizi çoğu kez söz verdiğimiz tarihten önce teslim ediyoruz. Öte yandan, müşterilerimize yeni ve daha çok kazandıracak enstrümanlar sunmak üzere arayışlarımızı sürdürüyor, yeni modeller üzerinde çalışıyoruz. Gelirini maksimize etmek isteyenler için çeşitli finansal alternatifler geliştiriyoruz. Dalga, Burgu, Tango ve Vazo Kulelerin işletmesini uluslararası otelcilik şirketi Rotana'ya verdik. Rezidans sahiplerine dilerlerse yerlerini kiralamak suretiyle hem ekstra kazanç hem de yatırımın 6.5 ila 10 yılda kendini amorti etmesine imkân sağlıyoruz. Projelerimiz, yüzde 30-90 oranında prim yapıyor" dedi.

 

Kentsel dönüşümün gerçekleştiği Kağıthane, konum avantajı sayesinde önümüzdeki yılların önemli bir iş ve ticaret merkezi olma yolunda ilerliyor. Bölgeden, tünel sayesinde Taksim ve Beşiktaş'a ulaşmak kolay. Çevreyolu'na bağlanmak 2 dakika sürerken, Adliye Sarayı'na yürüyerek gitmek mümkün. İstanbul genelinde merkezi bölgelerde stokun sınırlı oluşu, kira rakamlarında artış beklentisi yaratıyor.

  • BASINDA BİZ
  • 14.01.2014
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı