TR
KASIM 2013

DAP PROJELERİ 3 MİLYON DOLAR'A KÖPRÜLER GİBİ IŞILDAYACAK

POSTA / 14.11.2013

Burgu, tango, vazo gibi ilginç mimarileri hayata geçiren DAP Yapı, tüm projelerini aydınlatıyor. Boğaz Köprüsü'nün ışıklandırmasından esinlenen DAP Yapı, bu uygulama için 3 milyon dolar yatırım yapacak.

Bugüne kadar Kartal-Maltepe ve Kağıthane'de geliştirdiği burgu, tango, vazo gibi ilginç mimarili projeleriyle dikkat çeken DAP Yapı, projelerinin dış görünüşüyle ilgili yeni bir adım atıyor. Mimaride yenilikleri denemeyi seven ve İstanbul'a birçok farklı mimariyi kazandıran DAP Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz, şimdi de bütün projelerini ışıklandırmayı kafaya koymuş.

Boğaz Köprüsü'nün ışıklandırmasından esinlendiğini söyleyen Ziya Yılmaz, bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm projelerinde bu kararını uygulayacak. Bu yatırımın bedeli ise 3 milyon doları bulacak.

Özel Aydınlatma

Dünyanın büyük metropollerinde birçok binada komple ışıklandırmaların olduğuna dikkati çeken Ziya Yılmaz, yeni fikriyle ilgili şu bilgileri verdi: "Projelerimizi birer eser olarak gördüğümüz için geceleri de mimarisi kendisini belli etsin diye böyle bir karar aldık. Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalışıyoruz. Royal Center, Dap Tango ve Dap Burgu projelerimizde denemelere başladık. Resmi ve dini bayramlarımızda da özel tasarımlarımız olacak. Bundan sonra yapacağımız projelerde de ışıklandırma yapmaya devam edeceğiz."

Şu anda 8 projesine devam eden DAP Yapı, bu yıl yeni proje atağına da geçiyor. DAP Yapı, bu yıl 3 milyar liralık 7 yeni projeye başlayacak. Ziya Yılmaz'ın verdiği bilgilere göre, bu projelerden ilki Ağaoğlu ile birlikte Kartal'da yapacakları dev proje olacak.

Bu projeyi, Çağlayandaki 3 yeni ofis projesi izleyecek. Bölgede Z Ofis, Bumerang ve İ Ofis projelerini hayata geçiren DAP Yapı, burayı 'Dap Vadisi'ne çevirmeye niyetli. Üçüncü sırada ise Taksim'de 3 fabrika arazisinin yerine yapacağı bal peteği şeklindeki proje alacak.

Kartal'dan Vazgeçmiyor

DAP Yapı, yıl sonuna doğru ise Maltepe ve Kartal'da iki yeni projeye başlayacak. Maltepe'deki proje, 30 katlı olacak ve yine farklı bir mimariye sahip olacak. Projeye 150 milyon lira yatırım yapılacak. Kartal'da E-5 üzerindeki projeye ise 200 milyon lira yatırım yapılacak. Ziya Yılmaz, projelerin henüz hazırlık aşamasında olduğunu söyledi.

İ Ofis'te Fiyat Avantajı Var

Çağlayan’da 'Dap Vadisi' kurma hedefinde olan DAP Yapı, bölgede en son İ Ofis'i satışa çıkardı. Toplam 69 adet bağımsız bölümden oluşan İ Ofis'in fiyatlarının avantajlı olduğunu söyleyen Ziya Yılmaz, "Kağıthane'deki ofislerin metrekare fiyatlarının 5 bin dolar ancak biz arsalarımızı ucuza mal ettiğimiz için metrekaresi 5 bin TL'den satış yapıyoruz" diye konuştu.

Boğanın Sırrı Güç ve Yükseliş

Son dönemde tanıtımlarında 'boğa' simgesi kullanan DAP Yapı, bunun sırrını da güce ve yükselişe bağlıyor. Ziya Yılmaz, "Boğa, gücün temsilcisi ve yükselen bir değer. Bizim projelerimizin de güçlü olduğunu ve yükselişini tasvir etmek için boğa simgesini kullanmaya başladık" dedi.

Bunun bir halka açılma sinyali olmadığını söyleyen Ziya Yılmaz, "Halka açılma fikrimiz var ancak bunun için 2-3 yıl daha zamanımız var. Portföyümüzdeki kira getirili gayrimenkulleri artıracağız" dedi.

Dev Projeye Talip Çok

Kartal’da Barselona modeliyle planlanan iki merkezden biri, DAP Yapı ile Ağaoğlu'nun inşa edeceği proje olacak. Projenin tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Ziya Yılmaz, şöyle konuştu: "Yıl sonuna doğru lansmanını yapmayı planlıyoruz. İçinden hızlı tren geçen, 500 metre denize cephesi olan, mega yat marinası bulunan karma bir proje yapıyoruz. Bu proje Avrupa'da yapılsa metrekaresi 15-20 bin eurodan satılırdı. Biz 10 bin lira yapabiliriz. Projede otel, ofis, konut, alışveriş merkezi ve hastane de olacak. Otel ve hastane için şimdiden teklifler almaya başladık. Görüşmeler yapıyoruz."

  • BASINDA BİZ
  • 14.11.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı