TR
TEMMUZ 2019

DAP İZMİR'DE KABA İNŞAAT BİTİYOR SIRADA MAVİŞEHİR VE ÇEŞME VAR

DÜNYA / 08.07.2019

DAP Yapı, İstanbul dışındaki ilk projesi olan İzmir'de kaba inşaatın son rötuşlarını yapıyor. Şirket, 450 milyon TL yatırımla gerçekleştirilen DAP İzmir projesinden sonra İzmir'de Çeşme'de ve Karşıyaka Mavişehir olmak üzere 2 yeni projeye daha hazırlanıyor. 

İstanbul'daki DAP projelerinde olduğu gibi İzmir'de de deprem güvenliğini ön plana alarak son derece önemli bir işe imza attıklarını da belirten DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Bu tarz projelerde 20 metrelik temel derinliği makul ve güvenilir kabul edilir. Ama biz deprem ülkesi olduğumuzun bilinciyle hareket ettik. İzmir'in en güvenli binasını yapmak istedik ve 61 metre kadar derine inmeyi başardık. Yani bir bina ölçüsü olarak örnek vermem gerekirse; 21 kat yerin üstüne yapacağımız kadar çalışmayı 21 kat yerin altına indirdik. Temeli bu şekilde attık. Otoparkı da yerin altına çektik." dedi. 

Yılmaz, DAP İzmir proje şantiyesindeki çalışmaların da tüm hızıyla sürdüğünü kaydederek, "Projedeki teslimleri Aralık 2020 diye açıklamıştık" dedi. 

5 yılda 700 bin metrekarede 13 milyar liralık yatırım hedefi. İstanbul ve İzmir'de topladıkları arsaların büyüklüğünün 700 bin metrekareye ulaştığına dikkat çeken Yılmaz, "Önümüzdeki 5 yılda bu 700 bin metrekarede 13 milyar liralık yatırım hedefimiz var. İzmir'de artık kendimizi burada 'ev sahibi' olarak görüyoruz. Burada iki yeni projeye daha hazırlanıyoruz. Çeşme'de ve Karşıyaka Mavişehir'de" diye konuştu. Yılmaz, İstanbul'daki yatırımlarıyla ilgili ise şu bilgileri aktardı: "İstanbul'da Beykoz, Pendik, Maslak ve Ünalan Mahallesinde de çalışmalarımız sürüyor.

Unutulmaz film Hababam Sınıfina ev sahipliği yapan ve şu an da Hababam Sınıfı Müzesi olarak kullanılan binaya komşu durumdaki Validebağ Konakları ve Kartal'daki Teras Kule'nin inşaatı bitti. Bu yıl teslim edeceğiz, bir sonraki teslim ise Dap İzmir olacak"

2.5 yılda 4 bin 600 konut teslim edildi  Yılmaz, "Sadece son 2.5 yılda 4bin 600'ün üzerinde ev teslimi gerçekleştirdik. Bu en az inşaat süreci kadar kıymetli, özenli bir konu" yorumunda bulundu. Emlak Konut GYO tarafından ihaleye çıkarılan Nişantaşı ve Çekmeköy arazileri için 2.9 milyar TL teklif verdiklerini ve her iki ihaleyi de kazandıklarını hatırlatan Yılmaz, "Çekmeköy'deki herkesin 'mutlaka burada yaşamam lazım' diyeceği bir proje olacak. Nişantaşindaki ise 60 yıl sonra bile eskimeyecek bir proje olacak. Çağrı merkezimize şu ana kadar 15 binin üzerinde Nişantaşı ile ilgili talep geldi. Hepsi de lütfen satışa çıkmadan bize bilgi verin diye arıyor" diye konuştu.

  • BASINDA BİZ
  • 08.07.2019
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı