TR
NİSAN 2013

ANADOLU YAKASI’NI DUBAİ’YE ÇEVİRECEK

POSTA / 18.04.2013

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda inşa ettiği kule sayısını 14’e çıkarmayı planlayan DAP Yapı’nın patronu Ziya Yılmaz, bölgeyi Dubai’ye dönüştüreceklerini belirtiyor.

Yakın zamanda Anadolu inşa ettiği kule sayısını 14’e çıkaracak DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, bölgeyi devasa binalarıyla ünlü Dubai’ye dönüştüreceklerini söyledi.

Dubai gibi bir şehrin sadece yelken otelle adını dünyaya duyurduğunu belirten Yılmaz, “Bir tane sembolik binayla, 20-30 milyar dolar harcasalar yapamayacakları tanıtımı yaptılar. Bugün Maslak hattı, Newyork’a ve Manhattan’a benzetiliyorsa ne mutlu bizlere. Keşke ülkemizden bahsedilirken, doğal güzellikleri kadar üstün nitelikli binalarla donatıldığından, kusursuz alt yapı ve üst yapıya sahip olduğundan da söz edilse” ifadelerini kullandı.

Projeler Yurtdışından Talep Görüyor

Son dönemde İstanbul’da gerçekleşen gayrimenkul projesi üretimlerinin ülkenin vizyonunu yansıttığını anlatan Ziya Yılmaz, bu sayede müteahhitler olarak kendilerini daha iyi ifade edebildiklerini söyledi. Yılmaz, orijinal tasarımıyla dünya standartlarının üzerinde üretimler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Projelerimiz uluslar arası platformlarda ödüller kazanıyor. Sadece yurt içinden değil yurt dışında da bir çok ülkeden alıcı ve yatırımcılardan talep görüyor dedi.

Kuleler Dubaili Rotana’ya Emanet

Ziya Yılmaz, markalarını farklı coğrafyalara taşımak adına Dalga, Burgu, Tango ve Vazo Kulelerini Dubai merkezli Rotana ile işbirliğine vardıklarını söyledi. “Araştırmalarımız, Dubai merkezli Rotana grubunun “otel işletmeciliği” alanında Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin “en iyisi” olduğunu gösterdi. 12 ülkede, 26 şehirde , 100’e yakın otelin işletmeciliğini yapan Rotana, 15 bin çalışanı ve 20 bin odasıyla yılda 5 milyon ziyaretçi ağırlıyor” ifadelerini kulla

  • BASINDA BİZ
  • 18.04.2013
  • HABERİ PAYLAŞ :
Dap Yapı WhatsApp Hattı